Obsługa kadrowo – płacowa, outsourcing kadr i płac Kraków

Aby firma mogła prosperować, działania z zakresu tzw. twardego HR powinny być prowadzone w dokładny i zgodny z przepisami sposób. Czynności te obejmują m.in. rozliczanie wynagrodzeń pracowników, zgłaszanie ich do ZUS-u oraz zawieranie umów. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing kadr i płac, czyli korzystanie z usług zewnętrznej firmy, zamiast tworzenia wewnętrznego działu specjalizującego się w tym temacie.

Nasze krakowskie biuro rachunkowe KBT prowadzi obsługę kadrowo-płacową. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź przez specjalny formularz znajdujący się na naszej stronie. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące usług kadrowych.

Obsługa kadrowo-płacowa, czyli oszczędność czasu

Każdy przedsiębiorca powinien dokładnie przemyśleć, w jaki sposób chce prowadzić działania z zakresu twardego HR. Dobrze funkcjonujące kadry i płace oraz ich prawidłowa obsługa są podstawą sprawnej pracy firmy. Decydowanie się na outsourcing kadrowo-płacowy wiąże się z wieloma korzyściami.

Usługi kadrowe prowadzone przez profesjonalne biuro rachunkowe pozwalają przedsiębiorstwu na oszczędność czasu. Wszystkie działania, w tym także obsługa wynagrodzeń, wykonywane są przez specjalistów, którzy mają dostęp do narzędzi umożliwiających zautomatyzowaną pracę. Używane przez placówki zajmujące się outsourcingiem kadr i prac specjalistyczne oprogramowanie pozwala na zminimalizowanie błędów ludzkich, które mogłyby pojawić się podczas samodzielnych rozliczeń wynagrodzeń czy tworzenia umów.

Ekspercka pomoc biura rachunkowego

Wybierając usługę, jaką jest obsługa kadrowo-płacowa przez firmę zewnętrzną, masz gwarancję wsparcia ze strony specjalistów. Przepisy z zakresu prawa pracy, a także ubezpieczeń i podatków, często się zmieniają. Przedsiębiorcę mogą ominąć nowe wymagania w zakresie prowadzenia kadr i płac. Można wtedy ponieść konsekwencje finansowe. Pracownicy firm, które świadczą outsourcing kadr i płac, trzymają rękę na pulsie. Śledzą wszystkie zmiany w przepisach. Świadczone przez nich usługi kadrowe są dzięki temu w zgodzie z obowiązującymi normami.

Co robią firmy z zakresu obsługi kadr i płac?

Decydując się na outsourcing z zakresu twardego HR, możesz mieć pewność, że świadczone usługi będą kompleksowe. Obsługa kadrowo-płacowa obejmuje rozliczanie wynagrodzeń oraz przygotowywanie pasków w zgodzie z zawartą umową. Outsourcing kadr i prac obejmuje także zgłaszanie pracowników do ubezpieczeń społecznych oraz zdrowotnych. Monitorowana jest ważność szkoleń BHP oraz badań lekarskich.

Lista czynności wykonywanych przez nasze biuro obejmuje m.in.

  • pełną obsługę kadrowo-płacową, w tym obsługę wynagrodzeń,
  • przygotowywanie zaświadczeń dla pracowników,
  • ewidencję zwolnień lekarskich i urlopów,
  • sporządzanie deklaracji oraz rozliczeń składek ZUS,
  • udział w kontrolach prowadzonych przez instytucje takich jak: ZUS, PIP, US, PFRON.

Zaufaj specjalistom z dziedziny usług kadrowo-płacowych

Biuro rachunkowe KBP z siedzibą w Krakowie oferuje szeroki zakres usług outsourcingu twardego HR. Zapewniamy pełne wsparcie z zakresu kadr i płac. Świadczona przez nas kompleksowa obsługa sprawi, że Twoja firma będzie funkcjonować w sprawny sposób. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane naszymi usługami kadrowo-płacowymi, w tym rozliczaniem wynagrodzeń.