Ryczałt ewidencjonowany z VAT Kraków

Z uproszczonych sposobów opodatkowania mogą skorzystać przedsiębiorcy będący płatnikami VAT. Jedną z usług oferowanych przez Księgowość Bez Tajemnic jest rozliczenie ryczałtowe w formie pakietu księgowo-kadrowego, który obejmuje wszystkie wymagane prawem czynności związane z finansami. Sprawdź, co możemy zaoferować osobom płacącym podatki w oparciu o ryczałt ewidencjonowany z VAT – nasze usługi świadczymy stacjonarnie w Krakowie oraz online!

Obowiązki przedsiębiorców związane z ryczałtem ewidencjonowanym VAT

W tej formie uproszczonej formie rozliczenia przedsiębiorca jest zarejestrowany jako płatnik VAT. Oznacza to konieczność składania deklaracji VAT-7 (lub innych odpowiednich formularzy), pobierania VAT od swoich klientów oraz odprowadzania go do urzędu skarbowego po odliczeniu VAT naliczonego. Ryczałt od przychodów zewidencjonowanych jest w tym wypadku stawką, której wysokość wynosi od 2 do 20% w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Do obowiązków płatnika należy nie tylko składanie stosownych deklaracji i ewidencja, lecz także prowadzenie rejestrów sprzedaży i zakupu VAT.

Księgowość Bez Tajemnic – kompleksowe usługi rachunkowe dla przedsiębiorców

Nasze biuro rachunkowe oferuje wszechstronne pakiety usług księgowo-kadrowych przeznaczonych dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się w oparciu o ryczałt ewidencjonowany z VAT. W ramach obsługi oferujemy profesjonalne doradztwo – pomagamy naszym klientom w dobrym zrozumieniu obowiązujących przepisów, najważniejszych zmian w prawie oraz stawach rozliczeń ryczałtowych.

Zajmiemy się także kompleksowo sprawami, których wymaga ewidencja przychodów na ryczałcie — od rejestrów sprzedaży i zakupu VAT aż po miesięczne rozliczenia i coroczne deklaracje. Sprawdzamy zgodność dokumentacji i zapewniamy, że trafi ona do odpowiednich organów kontrolnych w wyznaczonym terminie. Z naszej pomocy możesz korzystać nie tylko w naszym biurze w Krakowie, lecz także całkowicie w formie online. Przekonaj się, dlaczego warto nam zaufać — umów się na pierwszą konsultację przez formularz kontaktowy.