Ryczałt ewidencjonowany bez VAT Kraków

Zgodnie z prawem polskim przedsiębiorcy mogą skorzystać z kilku sposobów opodatkowania — również w modelu uproszczonym, który nie wymaga pełnej księgowości. Jedną z form rozliczenia jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych bez VAT. Aby z niego skorzystać, należy mieścić się w określonych przepisami limitach, które zazwyczaj zmieniają się w zależności od roku podatkowego oraz rodzaju prowadzonej działalności.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które rozliczają się w oparciu o ryczałt ewidencjonowany bez VAT nie muszą płacić tego rodzaju podatku – nie muszą się zatem rejestrować jako płatnicy VAT. Dochód ich z działalności opodatkowany jest ryczałtem od przychodów, a nie dochodów. Stawka podatku zależy od rodzaju prowadzonego biznesu i zwykle waha się od 2 do 20%. O ile pełna księgowość nie jest od nich wymagana, tak zobowiązani są do prowadzenia ewidencji uzyskanych przychodów. Nasze biuro rachunkowe z Krakowa Księgowość Bez Tajemnic oferuje przedsiębiorcom pomoc w rozliczeniach w formie atrakcyjnych pakietów kadrowo-księgowych.

Jak biuro księgowe może pomóc przedsiębiorcom na ryczałcie ewidencjonowanym bez VAT?

Nawiązanie współpracy ze specjalistą w takiej sytuacji obejmuje przede wszystkim odciążenie w dokumentacji. Mimo uproszczonej formy oraz braku konieczności składania deklaracji VAT-7, ewidencja przychodów na ryczałcie bez VAT prowadzona przez profesjonalistę jest najlepszą gwarancją na uniknięcie błędów. Warto wziąć pod uwagę również, że przedsiębiorców na tym rodzaju opodatkowania obowiązuje również roczne rozliczenie ryczałtowe — biuro rachunkowe pomoże Ci w jego prawidłowym wypełnieniu i złożeniu na czas.

W Księgowości Bez Tajemnic oferujemy profesjonalną pomoc przedsiębiorcom na elastycznych, indywidualnie ustalonych warunkach. Jeśli szukasz biura rachunkowego, które pomoże ci nie tylko w rozliczeniu ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych bez VAT, lecz także udzieli profesjonalnego doradztwa w ramach obowiązujących i aktualizowanych przepisów. Wypełnij nasz formularz kontaktowy i przekonaj się, że współpraca z nami to dobry wybór!